Cesta rozprávkovým lesom mala aj napriek dažďu úspech

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa konalo zábavno-súťažné podujatie pre deti materských, základných škôl a širokú verejnosť – Cesta rozprávkovým lesom.

Na podujatí, ktoré už po 19-krát organizovala Kalokagatia – centrum voľného času Trnava a Mesto Trnava, sa sponzorsky podieľala aj spoločnosť TT-KOMFORT s.r.o.

2. júna bolo pre deti v Sade Antona Bernoláka pripravené veľké množstvo atrakcií – od pohybových disciplín, cez skladanie veľkorozmerných puzzle, lovenie rybičiek, až po pokusy s rozprávkovými alchymistami. Program slávnostne otvorili kráľ a kráľovná, ktorí predstavili deťom stanoviská a súťažné disciplíny.

Punc rozprávkovosti celému popoludniu dodal tím Kompánie trnavských žoldnierov. Deti mali možnosť vyskúšať si streľbu z kuše, upiecť stredoveké placky alebo natrénovať si obratnosť v rytierskej aréne.

Každé dieťa si mohlo spomedzi množstva atrakcií nájsť to, čo ho zaujímalo. Za plnenie súťaží deti získavali pečiatky do rytierskeho pasu, za ktoré dostali sladkosti a drobné darčeky.

I napriek tomu, že podujatie predčasne ukončil dážď, návštevníci, ktorí prišli na Cestu rozprávkovým lesom, boli veľmi spokojní a tešia sa na ďalší ročník.

« 1 z 3 »