Na zrekonštruovanom detskom ihrisku škôlky na Vančurovej pribudla veľká loď

Spoločnosť TT-KOMFORT pravidelne podporuje aktivity a organizácie zamerané na deti a mládež. Tento rok sa rozhodla pre zrekonštruovanie areálu detského ihriska Materskej školy na Vančurovej ulici v Trnave, kde TT-KOMFORT dodáva teplo.
Riaditeľ TT-KOMFORT-u Ing. Krajčovič o rekonštrukcii: „Priestor pôvodného detského ihriska bol v zásade vhodný a dostatok stromov umožňoval jeho využívanie najmä počas letných horúčav. Rozhodli sme sa preto o doplnenie zámkovej dlažby a dreveného pódia do priestoru so stromami. Detičky sa tak budú môcť hrať bez toho, aby sa zašpinili, aj vo veľmi teplom počasí, aj po prípadnom daždi.“
Priestor ihriska sa rozšíril. Presťahovali sa sem atrakcie pre deti – pieskovisko, domček a pod., ktoré na dvore boli doposiaľ. Tým vzniklo voľné miesto, kde je umiestnená nová atrakcia – veľká pirátska loď. Loď má pre deti všestranné využitie – je to nie len pekné miesto na hranie, je tu aj šmyklávka, preliezka, lezecká stena, lavičky… Je postavená z kvalitného agátového dreva, čo zaručuje dlhodobú životnosť a minimálnu údržbu. Nový zavlažovací systém zasa zlepší kvalitu existujúceho trávnika.
Rekonštrukcia ihriska trvala asi 3 týždne a okrem spoločnosti TT-KOMFORT sa na nej finančne podieľalo aj Mesto Trnava a firmy Comdet s.r.o. a El-mont.
Slávnostné odovzdanie ihriska 26. júna sa nieslo v námornícko-pirátskom duchu. Škôlkari aj pani učiteľky mali z nového ihriska veľkú radosť, rýchlo sa s loďou zoznámili a hosťom sa odmenili zaspievaním peknej pirátskej piesne.

« z 4 »